אלופות הכדוריד: העמית ראשל”צ וקציר חולון מניפות גביע אליפות התיכוניים

news
הערוץ המקוון שלנו לימי המלחמה: אימוני כושר ואתגרים מצולמים, מגזין דיגיטלי בחירום SPORTIME , כתבות וכוכבים צעירים כחול לבן, הרצאות, פודקאסטים, סרטונים, תמונות ממוקדי הפעילות…אל הערוץ
הערוץ המקוון שלנו לימי המלחמה: אימוני כושר ואתגרים מצולמים, מגזין דיגיטלי בחירום SPORTIME , כתבות וכוכבים צעירים כחול לבן, הרצאות, פודקאסטים, סרטונים, תמונות ממוקדי הפעילות…אל הערוץ
הערוץ המקוון שלנו לימי המלחמה: אימוני כושר ואתגרים מצולמים, מגזין דיגיטלי בחירום SPORTIME , כתבות וכוכבים צעירים כחול לבן, הרצאות, פודקאסטים, סרטונים, תמונות ממוקדי הפעילות…אל הערוץ
ואלופות התיכוניים הן…סיכום משחקי הגמר
סיכום גמר התיכוניים תלמידות  מכאן ... סיכום גמר התיכוניים תלמידים  מכאן ...
גלריית גמר התיכוניים
צפו בגלריית משחקי גמר התיכוניים תלמידות ותלמידים מכאן ...  

משחקי הגמר בכדוריד סיפקו לנו שני גמרים מותחים ומרתקים עם שיאי זכיות, חגיגות שמחה וגם דמעות

פורסם ע"י:       16 מרץ, 2023  23:11

עונת התיכוניים תשפ"ג בכדוריד הסתיימה עם אירוע השיא: משחקי הגמר וגם השנה סיפקו לנו הקבוצות חתיכת גמרים! בהצגה הראשונה, נפגשו שתי נבחרות התלמידות גימנסיה קציר מחולון ובגמר התלמידים, העתק הגמר משנה שעברה, הפגיש את הנציגות הבכירות של כדוריד בתי הספר גימנסיה קציר מחולון והעמית מראשל"צ

עונת התיכוניים תשפ”ג בכדוריד הסתיימה עם אירוע השיא: משחקי הגמר וגם השנה סיפקו לנו הקבוצות חתיכת גמרים! בהצגה הראשונה, נפגשו שתי נבחרות התלמידות שללא ספק היו הטובות בשלבים המוקדמים והגיעו לגמר בצדק: גימנסיה קציר מחולון, עם הניסיון הרב במפגשי גמר, מול רוטברג מרמת השרון, בגמר כדוריד ראשון בתולדות בית הספר, בשאיפה להיות אלופה. גמר התלמידים, העתק הגמר משנה שעברה, הפגיש את הנציגות הבכירות של כדוריד בתי הספר ושתי קבוצות עם מסורת נהדרת, גימנסיה קציר מחולון והעמית מראשל”צ. משחקי הגמר הועברו בשידור ישיר בערוץ 50 (ONE).

מאת:התאחדות הספורט לבתי הספר

עיר היין, ראשל”צ אירחה היום (חמישי) את משחקי הגמר של אליפות התיכוניים בכדוריד לשנת הלימודים תשפ”ג. במגרש הנהדר “בית מכבי”, נקבצו מהבוקר מאות תלמידים, אוהדים ואוהבי הענף להצגה כפולה שמראש הבטיחה להיות מסקרנת ומותחת וגם קיימה. עם הקהל הנפלא בהופעת עידוד מרשימה, יציעים מלאים ותפאורה מושלמת כיאה לאירוע גמר ההצגה הכפולה, סיפקה לנו רמה גבוהה של כדוריד, מתח ומהפכים, טקסים ודמעות של שמחה ועצב. כך, עם ההנפה האחרונה, נסתיימה עונת תשפ”ג בכדוריד ויש לנו גם אלופות לפחות עד לשנה הבאה: תלמידות הגימנסיה קציר מחולון עם גביע עשירי בתולדות בית הספר ואלופי התלמידים, תיכון העמית מראשל”צ עם גביע שני ברציפות העשרים מאז ומעולם והרביעי בעשור האחרון! הישג חסר תקדים! משחקי הגמר שודרו בשידורים ישירים בערוץ ONE.

| גמר התלמידות

הצגת הבוקר הראשונה נפתחה במשחק התלמידות אליו העפילו הגימנסיה קציר מחולון עם מסורת ארוכה באליפות, עם גמרים וגביעים רבים. מולן התייצבה בפעם הראשונה בגמר התיכוניים בכדוריד נבחרת רוטברג מרמת השרון, בידיעה שגביע אליפות יהיה אירוע היסטורי ומיוחד עבורן. הבנות מרמת השרון ידעו שגביע תיכוניים שני בשנת לימודים אחת (אלופות התלמידות בכדורסל), יהיה הישג מדהים לבית הספר. הקבוצה מרמת השרון פתחה את המשחק בסערה והובילה כמעט לכל אורך המחצית הראשונה בהפרשי שערים שנעו בין 3, 7 שערים, יתרון משמעותי אך בכדוריד כמו בכדוריד, קצב האירועים והשערים גדול והמחצית הסתיימה בתוצאה 19:13 לטובת בנות רוטברג. רומי טל, קפטנית רמת השרון הציגה יכולת נהדרת לכל אורך המחצית הראשונה. המחצית השנייה הייתה ביתרון על המגרש של קציר חולון.  הפרש השערים צומצם בהדרגה, תוך ניצול פציעות אצל הרמת שרוניות, מתיחות שרירים, בעיקר אצל השחקנית המשמעותית שלהן רומי טל שבקושי הצליחה לסיים את המשחק. השיויון לא אחר לבוא ולאחריו  גם היתרון. תוצאת הסיום 34:26 ושריקת סיום המשחק נתנה את האות לחגיגה חולונית על הפרקט, להנפת גביע עשירי (!) לאורך שנות האליפות מתחילתה, הישג נפלא לבית הספר. לשחקנית המצטיינת נבחרה מישל בוחטיארוב מקציר חולון, שקיבלה גביע מידי המפמ”ר והממונה על החינוך הגופני גיא דגן ומטל אנקונה, סמנכ”לית ומנהלת המחלקה לאירועי ספורט שלהתאחדות הספורט לבתי הספר.

דור רוסו מאמן רוטברג רמת השרון לאחר המשחק:
“להפסיד בגמר, אף פעם לא נחמד, הבנות התחילו היטב במחצית הראשונה, נצמדו לתכנית המשחק בהתקפה ובהגנה בעיקר.  למחצית השניה כמעט לא הופענו. פספוס בפוזישנים הגנתיים, העבירה לחולון את המומנטום. רומי טל המוציאה לפועל העיקרית שלנו הגיעה פצועה למשחק ובמחצית השנייה כבר לא עמדה על הרגלים, לצד הרחקות רבות ל2 דק’ והרחקה באדום לעדי נגל, חולון השתלטו על המשחק והסיום כבר ידוע לכל”. ממשיך רוסו: “אישית, לקחתי ללב כי רציתי לנצח עבור הבנות המדהימות שלנו, על כל הדרך והמסע שעברנו יחד, זה לא צלח. אני יוצא זקוף עם ראש מורם וגאה בהן על ההופעה שלהן והמאמץ האדיר ועל מי שהן. זו הנבחרת הראשונה ברמת השרון בכדוריד בנות שמגיעה לגמר אליפות התיכונים, הן עשו היסטוריה בשנה שעברה שהעפילו לראשונה לאליפות התיכונים והשנה היסטוריה נוספת עם ההגעה לגמר. בית ספר והמנהלת המדהימה הדי גור, תומך רבות בנבחרת ובספורט, לצד שיתוף הפעולה המצוין עם אגודת הספורט העירונית. בלוגו בית הספר רשום ”במה אתה רוצה להצליח ?” אז נותר לנו רק לבחור. בטוח שעוד נביא הישגים בהמשך!” סיים רוסו הנרגש.


רגע לפני פתיחת המשחק (צילום: התאחדות הספורט לבתי הספר)


רגע לפני פתיחת המשחק (צילום: התאחדות הספורט לבתי הספר)


תצוגת קהל ספורטיבית ונהדרת! (צילום: התאחדות הספורט לבתי הספר)


יש אליפות לקציר חולון  (צילום: התאחדות הספורט לבתי הספר)

| גמר התלמידים

גמר התלמידים, השנה היה שידור חוזר של גמר שנה שעברה, אז העמית מראשל”צ הניפה גביע אליפות, ורצתה מאוד לשחזר את הזכייה גם השנה. מולה עלתה על המגרש היריבה הוותיקה קציר חולון, בידיעה שזכייה באליפות תהייה דאבל נהדר לבית הספר. לעומתה, העמית ראשון לציון כבר עם 19 גביעי אליפות(!) מאז החלה אליפות התיכוניים בכדוריד שזה הישג נפלא לכל הדעות. עם מסורת ארוכת שנים, זכיות וגמרים רבים, ברור היה שזה הולך להיות גמר משובח ומותח. לעיניי קהל חם ואוהד משני בתי הספר, מול אולם מלא התייצבו להצגה השנייה שתי הקבוצות למשחק עם מוטיבציה רבה. המחצית הראשונה הייתה שקולה עם יתרון קל לכל קבוצה והסתיימה בתוצאה 20:16 לטובת העמית ראשל”צ. במחצית השנייה נדמה היה שקציר חוזרת למשחק והייתה קרובה מרחק של שני שערים ומומנטום מצוין. היכולת הנהדרת ובעיקר הניסיון של הקבוצה מראשון לציון הוכיחו שוב עד כמה לניסיון ולשקט ובעיקר לריכוז יש משמעות גדולה במעמדים כאלה. קפטן “העמית” יואב פלח הוביל את משחק הקבוצה שלו תוך קבלת החלטות נכונות ושמירה על קצב גם בהגנה וגם בהתקפה.

בסופו של דבר, העמית מנצחת את המשחק 40:32 ומניפה גביע שני ברציפות שהוא הגביע העשרים שלה (!) לאורך שנות האליפות מתחילתה. נפלא! לשחקן המצטיין נבחר קפטן העמית מראשל”צ יואב פלח, שקיבל גביע מידי המפמ”ר והממונה על החינוך הגופני גיא דגן ומטל אנקונה, סמנכ”לית ומנהלת המחלקה לאירועי ספורט של התאחדות הספורט לבתי הספר.

יובל קוז’יקרו, מנהל הנבחרת, מורה לחינוך גופני ורכז חינוך גופני בקציר חולון מסכם:“התחושות לגבי יום המשחקים נהדרות. למרות שאנחנו בדרך קבע מופיעים במעמד הזה, כל פעם זה מרגש מחדש. יום כזה הוא לא פשוט מבחינה ארגונית- לבחור את הקהל הרלוונטי, לרכוש אביזרי עידוד, להחזיק את התלמידים במשך יום שלם- לא פשוט אבל אנחנו למודי ניסיון וזה פשוט שווה את זה. הבנות עשו הישג ענק לאחר שבמחצית הראשונה היו בפיגור גדול, הצליחו להפוך את הקערה ולנצח. אחד הגמרים המוזרים שהשתתפנו בהם, אבל כנראה זו כוחה של מסורת והצלחנו לזכות בפעם העשירית(!) בליגת העל לתיכונים. כיף לדעת שיש המשכיות והמצטיינת במשחק היא תלמידת כיתה י׳ (מישל בוחטיארוב) שיש לה עוד שנתיים בסגל הנבחרת. כל הכבוד לבנות ולמאמנים איתי ותם.” ממשיך יובל: “לגבי הבנים, ידענו שתיכון העמית פייבוריטים, אבל השחקנים והמאמנים נתנו את הכל, עשו הכנה מעולה וזה דרכו של הספורט. כולי תקווה ששנה הבאה נצליח לעלות שלב אחד קדימה… גאים בשחקנים, בניסים ובאיתי. לסיכום, יום מרגש ומדהים עבר עלינו וכיף תמיד לראות את החיבור בין התלמידים והמורים שכולם היו במטרה משותפת- לדחוף אותנו לניצחון. דבר נוסף שמרגש, הוא העובדה שהשקעה מדהימה של ההנהלה בפרויקט המדהים הזה שמתחיל בכיתות הספורט ובמועדונים הבית ספריים (בנות ז׳-ט׳) נושא פירות ואנחנו על הפודיום החשוב ביותר! קציר חולון עולה”…מסיים קוזיקרו באופטימיות האופיינית לו.עוד שער בדרך לתואר האליפות(צילום: ארז עוזיר)


גביע אליפות 20! – ה”עמית ראשל”צ (צילום: התאחדות הספורט לבתי הספר)

כתבות אחרונות

ווידאו אחרונים

you
face

התאחדות הספורט לבתי הספר בישראל

אופני הרים

מרוצי שדה

אתלטיקה קלה

ניווט ספורטיבי

hand

כדוריד

בדמינטון

טניס שולחן

כדורעף

כדורגל

כדורסל

שותפים לדרך

Call Now