תכנית דו קיום וחיים משותפים

news
התאחדות הספורט לבתי הספר משדרת את משחקי ליגת התיכוניים באתר…מוזמנים.ות לשידורים ולערוץ ה VOD עם כל המשחקים…התאחדות הספורט לבתי הספר משדרת את משחקי ליגת התיכוניים באתר…מוזמנים.ות לשידורים ולערוץ ה VOD עם כל המשחקים…
ברוכים הבאים לאתר האינטרנט החדש של התאחדות הספורט לבתי הספר
ברוכים הבאים לאתר האינטרנט החדש של התאחדות הספורט לבתי הספר
שידור משחקי ליגות התיכוניים
צפו כל משחקי ליגות התיכוניים בספריית ה – VOD  מכאן…  
לוח שנה של אירועי הספורט הארציים
קבלו את לוח אירועי הספורט והחינוך הגופני הארציים לשנה”ל תשפ”ב מכאן…  
ליגת התיכוניים חוזרת!
היום מתקיים המחזור הראשון (תלמידים) פרטים נוספים מכאן…
הסתיים מחנה הקיץ המוטורי
הסתיים מחנה הקיץ המוטורי – כתבה וגלריית תמונות  מכאן…

משרד החינוך, משרד התרבות והספורט ומשרדי הממשלה השונים מפעילים בקביעות, לכל אורך השנה, תכניות הידברות ומפגשי דו-קיום, כולל פעולות של חינוך גופני וספורט, שנועדו להפחית את הניכור הבין-מגזרי ולהטמיע תרבות של חיים משותפים...

פורסם ע"י:       22 אוגוסט, 2021  23:06

בחודשים מאי ויוני 2021 התערערו היחסים בין המגזרים במדינת ישראל, וכתוצאה מכך הופסקו חלק מהפעילויות והדבר הוביל למינוי ועדה בתאריך 19 במאי, במסגרת התאחדות הספורט לבתי-הספר ובהתאם להחלטת הדירקטוריון. הוועדה גיבשה תכנית לחידושן ולחיזוקן של הפעילויות המשותפות של חינוך גופני וספורט.

משרד החינוך, משרד התרבות והספורט ומשרדי הממשלה השונים מפעילים בקביעות, לכל אורך השנה, תכניות הידברות ומפגשי דו-קיום, כולל פעולות של חינוך גופני וספורט, שנועדו להפחית את הניכור הבין-מגזרי ולהטמיע תרבות של חיים משותפים. אלא שבחודשים מאי ויוני 2021 התערערו היחסים בין המגזרים במדינת ישראל, וכתוצאה מכך הופסקו חלק מהפעילויות והדבר הוביל למינוי ועדה (שמות חבריה – ראו בהמשך), בתאריך 19 במאי, במסגרת התאחדות הספורט לבתי-הספר ובהתאם להחלטת הדירקטוריון. הוועדה גיבשה תכנית לחידושן ולחיזוקן של הפעילויות המשותפות של חינוך גופני וספורט, שהרי הוכח מעל לכל ספק שתחומים אלה מהווים אמצעי יעיל לגישור על פני פערים בחברה הישראלית ולחיזוק ערכים של דו-קיום וחיים משותפים, שיתוף פעולה, קבלת האחר, סבלנות וסובלנות.

באמצעות מפגשים חווייתיים של פעילות גופנית וספורט הכוללים תחרויות, משחקים, צעדות, מרוצים, כנסים ועוד, נוצרת אינטראקציה ותקשורת בין-אישית המצמצמת חסמים, מעודדת שיח מכבד, מקרבת לבבות ובונה גשר בין עמים ואנשים. חברי הוועדה קיימו דיונים רצופים, שבמהלכם גובשו רעיונות ובוצעה חלוקת תפקידים. הוזמנו לפגישות גם אנשי חינוך    וספורט, שתרמו רעיונות ותכנים מתוך הידע והניסיון שצברו בעבודתם בשטח. במסמך זה מוצגים מטרות, קווים מנחים והמלצות מעשיות (בטבלה) ליישום העקרונות המנחים של דו-קיום וחיים משותפים, כפי שהותוו על-ידי הוועדה.

לפרטים נוספים ניתן לפנות למנהל התוכנית מטעם התאחדות הספורט לבתי הספר בישראל 
מר נאאל עודה (נייד: 050-7916990  או במייל  naelodeh@schoolsport.org.il)


מטרות
– צמצום הניכור הבין-מגזרי והטמעת תרבות של דו-קיום וחיים משותפים באמצעות פעילות גופנית וספורט.
– הטמעה של תרבות ספורט המעודדת קיום בצוותא מתוך קבלה, כבוד הדדי, שיתוף פעולה ופתיחות ליתר סובלנות.
– פיתוח מיומנויות תקשורת, הקשבה ושיח כבסיס לדיאלוג באמצעות פעילות גופנית וספורטיבית, תוך יצירת מצבים
  הכוללים עשייה וחוויה  משותפות כחלק מאורח החיים.
– יישום ההמלצות כפי שפורטו בטבלה שלהלן.

התוכנית תתמקד בחמישה תחומים, כדלהלן:
– אירועים/ טורנירים משותפים/ צעדות וימי ספורט
– שילוב תכנים חיים משותפים בפלטפורמות הקיימות
– השתלמויות וכנסים
– יצירת אמנה חינוכית וליווי חינוכי
– שילוב בפלטפורמה הדיגיטלית והרשתות החברתיות

קווים מנחים ליצירת דו-קיום באמצעות פעילות גופנית וספורטיבית
– מתן כלים למנהלי בתי-הספר, מורים לחינוך גופני, מאמנים, מדריכים ומנהלי מחלקות הספורט ברשויות המקומיות לקיום פעילות ספורטיבית משותפת.
– בניית תכניות, סדנאות מקצועיות והשתלמויות בטווח המיידי והארוך, המיועדות למורים, למאמנים ולמנהלים בנושאים הקשורים לחיים משותפים.
– הגשת תכנית התערבות, הכוללת תכנים חינוכיים וספורטיביים באמצעות אירועי החינוך הגופני והספורט.
– ייזום וארגון מפגשים בהשתתפות נציגי ציבור, אנשי מקצוע ואקדמיה ובעלי תפקידים בחינוך גופני וספורט, להעלאת המודעות לדו-קיום ולחיים משותפים
– קיום מפגשים משותפים של עובדי משרד החינוך ומשרד התרבות והספורט, הכוללים הרצאות העשרה ופעילויות חווייתיות מגוונות.
– שילוב תכנים של דו-קיום ושיח חינוכי במהלך אירועי החינוך הגופני והספורט.

הפיקוח על החינוך הגופני במשרד החינוך, מינהל הספורט והתאחדות הספורט לבתי-הספר מדגישים – כחלק ממדיניות כוללת – את חשיבות הדו – קיום הבין-מגזרי והחיים המשותפים. מיום היווסדה שואפת ההתאחדות לקדם ערכים שעליהם מבוסס הספורט כמו כיבוד הזולת, ערבות הדדית ושיתוף פעולה, ולפעול ברוח אמנת החינוך הגופני והספורט של משרד החינוך. פעילות גופנית – ספורטיבית ידועה כמקרבת לבבות ומהווה מודל לחיים משותפים. היכולת לפעול יחד למען מטרה משותפת מובילה לא רק להישגים ספורטיביים אלא גם לניצחון על המפריד והמפלג. מפגשים בין מגזרים מעודדת אנשים לפתוח בדיאלוג, להכיר זה את זה, להציב יעדים משותפים ולהעביר לקהילותיהם מסר של פיוס ואחווה. רק כך ניתן לבנות חברה שוויונית, בריאה, חזקה וחוצה דתות ומגזרים. לכולם יש מקום במגרש, ביציעים ובחיים. כדי להצליח ביישום התכנית נודעת חשיבות רבה לתפקיד החינוכי שממלא בית – הספר בבניית אמון וביצירת גשרים וקשרים בין אוכלוסיות שונות, המבוססים על הידברות שוויונית והיכרות מעמיקה. למנהל בית – הספר ולצוות החינוכי יש תפקיד חשוב בעיצוב פני החברה וביצירת מכנה משותף – חברתי ותרבותי – בקרב האוכלוסייה, ובכך ליישם את מטרות החינוך בכלל והחינוך הגופני והספורט, בפרט.

לפרטים נוספים ניתן לפנות למנהל התוכנית מטעם התאחדות הספורט לבתי הספר בישראל 
מר נאאל עודה (נייד: 050-7916990  או במייל  naelodeh@schoolsport.org.il)

כתבות אחרונות

ווידאו אחרונים

you
face

התאחדות הספורט לבתי הספר בישראל

אופני הרים

מרוצי שדה

אתלטיקה קלה

ניווט ספורטיבי

hand

כדוריד

בדמינטון

טניס שולחן

כדורעף

כדורגל

כדורסל

שותפים לדרך

Call Now

דילוג לתוכן