תמונת הגמר הושלמה! יש פיינליסטיות לגמר התלמידים והתלמידות בכדורסל (אנרבוקס חדרה, 3.1.22)

news
הערוץ המקוון שלנו לימי המלחמה: אימוני כושר ואתגרים מצולמים, מגזין דיגיטלי בחירום SPORTIME , כתבות וכוכבים צעירים כחול לבן, הרצאות, פודקאסטים, סרטונים, תמונות ממוקדי הפעילות…אל הערוץ
הערוץ המקוון שלנו לימי המלחמה: אימוני כושר ואתגרים מצולמים, מגזין דיגיטלי בחירום SPORTIME , כתבות וכוכבים צעירים כחול לבן, הרצאות, פודקאסטים, סרטונים, תמונות ממוקדי הפעילות…אל הערוץ
הערוץ המקוון שלנו לימי המלחמה: אימוני כושר ואתגרים מצולמים, מגזין דיגיטלי בחירום SPORTIME , כתבות וכוכבים צעירים כחול לבן, הרצאות, פודקאסטים, סרטונים, תמונות ממוקדי הפעילות…אל הערוץ
ואלופות התיכוניים הן…סיכום משחקי הגמר
סיכום גמר התיכוניים תלמידות  מכאן ... סיכום גמר התיכוניים תלמידים  מכאן ...
גלריית גמר התיכוניים
צפו בגלריית משחקי גמר התיכוניים תלמידות ותלמידים מכאן ...  

בדרך לאליפות שלישית? עמק חרוד התאוששה מגל השפעת, והגיעה מוכנה פיזית ומנטלית למשחק חצי הגמר מול הדרים, במשחק השני תיכון חדש קובעת: יהיה שיחזור גמר תשע"ח. בתלמידות: הגימנסיה הריאלית מושלמות...

במשחק הראשון במסגרת הפיינל פור הראתה עמק חרוד למה היא כנראה הקבוצה הטובה בליגה בדרך לגמר ואולי אף לתואר נוסף. טריפל דאבל לניב למפרט שנבחר לשחקן המצטיין!! במשחק השני תיכון חדש ת"א עולה לגמר אחרי ניצחון על הגמנסיה הריאלית מראשל"צ

פורסם ע"י:       24 דצמבר, 2021  15:29

 בדרך לאליפות שלישית? עמק חרוד התאוששה מגל השפעת, והגיעה מוכנה פיזית ומנטלית למשחק חצי הגמר מול הדרים במשחק הראשון במסגרת הפיינל פור הראתה עמק חרוד למה היא הקבוצה הטובה בליגה בדרך לגמר ואולי אף לתואר נוסף. טריפל דאבל לניב למפרט שנבחר לשחקן המצטיין!!
תמונת הגמר
תלמידות: אוסטרובסקי רעננה – הגימנסיה הריאלית ראשל”צ
תמונת הגמר תלמידים: הרב תחומי ע.חרוד – תיכון חדש ת”א

מאת חגי פלק – יועץ תקשורת ומאמן מנטלי

חצי הגמר הראשון

עמק חרוד – הדרים הוד השרון 52:78
ביום ארוך גדוש ולא פשוט, הפגיש חצי גמר הראשון בתלמידים את המועמדת העיקרית לזכייה בתואר, עמק חרוד מהגלבוע, מול העולה החדשה-ישנה, תיכון הדרים הוד השרון שהיה התיכון השלישי (יחד עם עמק חרוד והגימנסיה הריאלית) שהעלה שתי קבוצות למעמד חצי הגמר.
עמק חרוד הגיעה למשחק לאחר גל שפעת שפקד את הקבוצה במעמד רבע הגמר, אך קיבלה מספר ימי מנוחה ולא קיימה משחק בליגת הנוער כדי להכין את שחקניה פיזית ומנטלית למעמד החשוב. מנגד בהדרים חילקו כמה שיכלו את הכוחות כאשר שחקניה שיחקו במסגרת ליגת הנוער. עמק חרוד עלתה כהרגלה עם הקפטן זיו וייסמן, למפרט, בר-לב, ברמן ושחר ארז. הדרים בכחול עלתה עם אייל הראל, עמית פאר, אהרוני, יובל דורון ווולוך.

    

הפתיחה הייתה דווקא של הדרים שאחרי סל מהיר של למפרט, ענתה בריצת 0:7 וניצלה את הקיפאון וההססנות של הלבנים מהגלבוע. חמש רצופות של למפרט – שחקן המפתח כפי שחזינו, יחד עם לחץ הגנתי של החניכים של שנקמן החזיר את היתרון לגלבוע (9:13, 6), אבל הדרים חזרה למשחק ו-4 רצופות של אייל הראל חתמו את הרבע הראשון – 16:17 להדרים.בר לב מהקו, ושלשה נוספת של ויסמן החזירו את היתרון הזעיר לעמק חרוד עם פתיחת הרבע השני, ועבירה בלתי ספורטיבית של הראל על למפרט הסופר אקטיבי גם הפכה את המומנטום לפרק זמן קצר, הראל החזיר את הדרים עד לפיגור נקודה, אבל למפרט שיצא לנוח וחזר המשיך לשלוט במשחק. סל ועבירה של שחר ארז הורידו את הראל לספסל עם עבירה שלישית מוקדמת ושמרו על יתרון של 6-8 נק’ לאורך הרבע – 31:37 בהפסקה. יואב ברמן פתח טוב מאד את הרבע השלישי , ושש רצופות שלו העלו את עמק חרוד כבר ליתרון 9. הראל למרות שספג עבירה רביעית ותמיר וולוך השאירו את הדרים במשחק והכניסו גם את עמק חרוד לבעיית עבירות קלה תוך כדי נגיסה נוספת בפיגור. סל קשה של בר לב בחדירה לצבע העלה את קבוצתו ליתרון דו ספרתי (39:49, 27) והוריד את הקבוצות לפסק זמן ראשוני במחצית ה-2. הדרים המשיכה לאבד כדורים, ולמפרט יחד עם וייסמן וברמן שסגר בשלשה את הרבע שמרו על היתרון הדו ספרתי עד לסיום הרבע- 43:58.

   
ברמן עד שספג עבירה רביעית המשיך יחד עם חבריו לשמור על הקצב הגבוה ולהגדיל את היתרון הדו ספרתי עד לגבול ה-20, כאשר בעמק חרוד נכנסים גם שחר ארז ושטרית שסיפק תרומה נאה בהגנה, לקצב. אהרוני, פאר, ויובל דורון ניסו למזער נזקים אבל בכל פעם

היו אלה החברים של עמק חרוד שענו מהעבר השני כאשר ניב למפרט מספק הצגה לחובבי הליגה והענף עם כמעט קוורטר דאבל!!

למפרט עצמו נשאר צנוע וממוקד ואמר: “לא הייתי עושה מה שעשיתי בלי החברים שלי. ההצלחה שלנו היא משותפת. אנחנו נשארים קבוצה לפני ואחרי המשחק ומגיעים לכל המטרות שלנו ביחד ואני מקווה שנמשיך לעבוד קשה ולהגיע לאן שאנחנו רוצים”.
לעמק חרוד: ברמן 26, למפרט 22 (10 כ”ח, 10 אס’, 8 חט’!!), וייסמן 16, שחר ארז 7, בר לב 3, חדד ושטרית 2 כ”א.
להדרים: אייל הראל 14, אהרוני 11, עמית פאר 10, יובל דורון 8, תמיר וולוך 6.


חצי הגמר השני

גימנסיה ריאלית ראשל”צ – תיכון חדש ת”א 80:68
תיכון חדש העפילה בפעם השלישית ברציפות לגמר התיכונים לאחר ניצחון בקרב אלופות העבר על הגימנסיה בזכות מחצית שנייה נהדרת בראשות תומר אגמון שנבחר למצטיין, בדרך לשחזור גמר תשע”ח מול עמק חרוד.חצי הגמר השני בצהרי חמישי הפגיש שתי קבוצות שמכירות היטב אחת את השנייה גם מליגת התיכוניים וגם מליגת העל לנוער. הקבוצה מעיר היין שמחזיקה בלא מעט אליפויות בליגה ומגיעה באופן קבוע למעמדי הפיינל פור בשנים האחרונות, ומולה האלופה המכהנת תיכון חדש ת”א שהגיעה לשני גמרים רצופים מאז העפילה לליגת העל, ורוב הסגל מורכב ממוליכת המחוז הדרומי בליגת הנוער, מכבי ת”א. ראשל”צ עלתה בחמישייה עם יאיר דברת, גרינברג, סוזין, ירקון וברדוגו. התל אביבים עם נועם יעקבי, עזרן, רוזנצוויג, אגמון ובקשי.

   

העלה את תיכון חדש עם סל ראשון, אבל הגימנסיה נכנסה במהירות לעניינים ועלתה ל-4:9. עזרן בקשי וחבריהם מחקו במהירות את הפיגור ועלו שוב ליתרון זעיר. שתי הקבוצות סיפקו קצב התקפי גבוה לדקות הפתיחה והיתרון עבר במהירות מצד לצד. 4 רצופות של אגמון יצרו יתרון זעיר לתיכון חדש, אבל דברת החזיר את הגימנסיה למצב של שוויון. עזרן חתם את הרבע – 21:23 לתיכון חדש. גם בפתיחת הרבע השני נמשך המשחק הצמוד כאשר הגימנסיה לא מצליחה לקחת את ההובלה, אך נשארת צמודה בזכות יכולת גבוהה של דברת, כאשר מולו עזרן ואגמון דומיננטיים בשורות הקבוצה התל אביבית. שלשה של יפת-מאירוביץ’ החזירה את היתרון לגימנסיה לראשונה מאז הרבע הראשון, והוא הוסיף עוד שלשה בהמשך ויחד עם דברת שמר על יתרון זעיר לגימנסיה לאורך הרבע. עזרן היה ואגמון המשיכו להיות משמעותיים בקבוצתן כדי למנוע מהגימנסיה לברוח ליתרון גדול. אילוז השווה מהקו, ואגמון החזיר את היתרון לתיכון חדש מעט לפני ההפסקה – 40:44 בסיום המחצית.

    
פתיחה טובה של תיכון חדש בראשות אגמון +רוזנצוויג העלתה את תיכון חדש ליתרון דו ספרתי 3 דק’ במחצית השנייה וגם מעבר לאזורית של זילברשטיין לא הוריד את אחוזי הקליעה הגבוהים של התל אביבים ששמרו על היתרון לאורך הרבע השלישי. אל הצמד הנ”ל הצטרפו גם עזרן ויעקבי שסגרו את הרבע ב-57:70.  דווקא כאשר הגימנסיה עשתה קולות של חזרה בראשות עידו ירקון, בפתיחת הרבע האחרון, ספג זילברשטיין עבירה טכנית בגלל טענות על השיפוט. אגמון ניצל זאת עם נק’ מהקו ועוד סל קשה מהפינה בדרך לשמירה על היתרון הדו ספרתי. מכאן הגימנסיה נשברה פיזית ומנטלית וגורל ההתמודדות הוכרע.
לתיכון חדש: תומר אגמון שנבחר למצטיין במשחק: 28, עזרן 16, רוזנצוויג 13, יעקבי 12, אילוז 7, בקשי 2, אהרונוביץ 1.
לגימנסיה: ירקון 23, דברת 20, גרינברג 7, ברדוגו ויפת-מאירוביץ’ 6 כ”א, סוזין 4, חסון 2.

לא פחות ממושלמות…
הגימנסיה הריאלית (תלמידות) לא התקשתה להעפיל לגמר לאחר ניצחון חד צדדי על עמק חרוד
גימנסיה ריאלית – עמק חרוד 30:93
לאחר שנדחה ביומיים עקב בידוד של תלמידות הגימנסיה וביה”ס כולו, הגיעו שתי הקבוצות למפגש חצי הגמר כאשר יחסי הכוחות ברורים. עמק חרוד סבלה מסגל חסר לאחר שגל השפעת עבר מהתלמידים לתלמידות ונאלצה להסתדר ללא יעל פרחי החולה, וליהיא שחם הפצועה.
למרות שהגיעה למצבי זריקה נוחים והצליחה להתגבר על הלחץ ההגנתי, עמק חרוד לא מצאה את הטבעת, והגימנסיה שבהחלט הייתה קצת קפואה התקפית ברבע הראשון, ניצלה את ההזדמנות לבריחה דו ספרתית. סעדה ייצרה נק’ ראשונות רק לאחר 7 דק. רוני גופר עם שתי שלשות ולבני סגרו רבע חד צדדי – 2:22 לגימנסיה. רוני גופר המשיכה עם הידית החמה גם ברבע השני יחד עם קארש עם שליטה בריב של טרנר. מנגד עמק חרוד לא חששה מההפרש הגבוה וניסתה להמשיך לשחק במטרה לצמצם את ההפרש ככל שניתן וזאת למרות בעיית עבירות כבר בשלב מוקדם. מורג’אן סעדה עשתה רבות לעמק חרוד והפתיעה מאד את בנות הגימנסיה בכוח המתפרץ. בהפסקה – 12:45 לגימנסיה. המחצית השנייה כאמור הייתה לפרוטוקול ובה הגימנסיה הגדילה את היתרון.

    


לגימנסיה: קארש 29 (7 שלשות), גופר 27 (5 שלשות) טרנר 22 (20!! כ”ח), לבני 8, קוור 7.
לעמק חרוד: מורג’אן סעדה 19, נטע חן 6, שירה כהן 3, סרויה 2.

כתבות אחרונות

ווידאו אחרונים

you
face

התאחדות הספורט לבתי הספר בישראל

אופני הרים

מרוצי שדה

אתלטיקה קלה

ניווט ספורטיבי

hand

כדוריד

בדמינטון

טניס שולחן

כדורעף

כדורגל

כדורסל

שותפים לדרך

Call Now